Profile - Kadam - Maratha Vadhu Var
Kadam
ID - 2063
About
Self employed well settled own house no loans
Basic Details
| Name | Kadam |
| Created By | Relative |
| Marital Status | Unmarried |
| Body Type | Athletic |
| Height | 5ft 6in |
| Weight | 62 kg |
| Handicapped | |
| Diabetes | No |
| Blood Pressure | No |
| Complexion | Wheatish Brown |
| Diet | Occasionally Non-Veg |
| Blood Group | B+ |
| Drink | No |
| Smoke | No |
Education / & Current Location
| Education | PG Diploma |
| Employed In | Business |
| Annual Income | Rs.10,00,001 and above |
| Occupation | Business Person |
| Company Name | Hidden for Privacy |
| Other Edu/Course | |
| Current Country | India |
| Current State | Maharashtra |
| Current District | Mumbai |
| Current City | Mumbai |
Religious / Social & Astro
| Caste | Maratha |
| Sub-Caste | 96 kuli |
| Date Of Birth | 8 December 1988 |
| Time Of Birth | 3.22 pm |
| Place Of Birth | Mumbai |
| Mangal | No |
| Devak | Kalamb |
| Gothra | Bharadwaj |
| Rashi | Vrischika (Scorpio) |
| Naadi | |
| Nakshatra | Anuradha |
| Gan | Dev |
Family Details
Father retired engineer from mcgm
| Father Alive ? | Alive |
| Father Occupation | Retired engineer from mcgm |
| Mother Alive ? | NotAlive |
| Mother Occupation | Housewife |
| Brothers | 1 |
| Brothers Married | Not Applicable |
| Sisters | 0 |
| Sisters Married | Not Applicable |
| Native Place | Satara |
| Address | Hidden for Privacy |
| Country | India |
| State | Maharashtra |
| District | Mumbai |
| City | Mumbai |
Relatives and Property
| Relatives | |
| Property | Owned house and land at native |
Partner Expectations
Cultured family
| Age | 25 to 31 |
| Height | 4ft 11in and above |
Maratha Vadhu Var Mumbai Maratha Matrimony