Profile - Shelake - Maratha Vadhu Var
Shelake
ID - 2031
About
Hi I am Shelake my birth year is 1992 and currently I am living in Solapur
Basic Details
| Name | Shelake |
| Created By | Parents |
| Marital Status | Unmarried |
| Body Type | Slim |
| Height | 5ft 7in |
| Weight | 55 kg |
| Handicapped | |
| Diabetes | No |
| Blood Pressure | No |
| Complexion | Fair |
| Diet | Non-Veg |
| Blood Group | O+ |
| Drink | No |
| Smoke | No |
Education / & Current Location
| Education | B.A |
| Employed In | Others |
| Annual Income | Rs.10,00,001 and above |
| Occupation | Farmer |
| Company Name | Hidden for Privacy |
| Other Edu/Course | |
| Current Country | India |
| Current State | Maharashtra |
| Current District | Solapur |
| Current City | Vairag |
Religious / Social & Astro
| Caste | Maratha |
| Sub-Caste | 96kuli maratha |
| Date Of Birth | 2 August 1992 |
| Time Of Birth | 10.15am |
| Place Of Birth | Barshi |
| Mangal | No |
| Devak | Vad |
| Gothra | |
| Rashi | Kanya (Virgo) |
| Naadi | Adya |
| Nakshatra | Uttra |
| Gan | Manyshya |
Family Details
| Father Alive ? | Alive |
| Father Occupation | Farmer |
| Mother Alive ? | Alive |
| Mother Occupation | House wife |
| Brothers | 1 |
| Brothers Married | One married brother |
| Sisters | 0 |
| Sisters Married | Not Applicable |
| Native Place | Vairag |
| Address | Hidden for Privacy |
| Country | India |
| State | Maharashtra |
| District | Solapur |
| City | Vairag |
Relatives and Property
| Relatives | Salunke Bhange Admane |
| Property | |
Partner Expectations
12th pass
Tailoring
House wife
Farming
| Age | 20 to 24 |
| Height | 5ft 4in and above |
Maratha Vadhu Var Solapur Maratha Matrimony