Profile - Kadam - Maratha Vadhu Var
Kadam
ID - 2026
About
Hi I am Kadam my birth year is 1986 and currently I am living in Satara
Basic Details
| Name | Kadam |
| Created By | Sister |
| Marital Status | Unmarried |
| Body Type | Average |
| Height | 5ft 5in |
| Weight | 59 kg |
| Handicapped | |
| Diabetes | No |
| Blood Pressure | No |
| Complexion | Fair |
| Diet | Veg |
| Blood Group | A+ |
| Drink | No |
| Smoke | No |
Education / & Current Location
| Education | B.A |
| Employed In | Business |
| Annual Income | Rs.3,00,001 - 4,00,000 |
| Occupation | Other |
| Company Name | Hidden for Privacy |
| Other Edu/Course | Iti |
| Current Country | India |
| Current State | Maharashtra |
| Current District | Satara |
| Current City | Patan |
Religious / Social & Astro
| Caste | Maratha |
| Sub-Caste | M |
| Date Of Birth | 12 November 1986 |
| Time Of Birth | 12.11.86 |
| Place Of Birth | Mumbai |
| Mangal | No |
| Devak | |
| Gothra | |
| Rashi | Does not matter |
| Naadi | |
| Nakshatra | |
| Gan | |
Family Details
Me and mother
| Father Alive ? | |
| Father Occupation | Expired |
| Mother Alive ? | Alive |
| Mother Occupation | Home maker |
| Brothers | 0 |
| Brothers Married | Not Applicable |
| Sisters | 0 |
| Sisters Married | Not Applicable |
| Native Place | Satara |
| Address | Hidden for Privacy |
| Country | India |
| State | Maharashtra |
| District | Satara |
| City | Satara |
Relatives and Property
| Relatives | Mane kadam Jadhav pawar |
| Property | Land ,flat ,native place home |
Partner Expectations
No
| Age | 27 to 33 |
| Height | 4ft 6in and above |
Maratha Vadhu Var Satara Maratha Matrimony