Profile - Dongare - Maratha Vadhu Var
Dongare
ID - 23024
About
Hi, I am Gaurav Dongare 30 years and Master Graduate from Germany in Industry 4.0. Presently I am part of the family business in manufacturing sector. I have a younger brother who is working in IT field in pune , my mother is Housewife and my Father is ex-servicemen and Presently Properitor for Gauri Precision Tools in Ahilyanagar MIDC
Basic Details
| Name | Dongare |
| Created By | Parents |
| Marital Status | Unmarried |
| Body Type | Average |
| Height | 5ft 10in |
| Weight | 90 kg |
| Handicapped | |
| Diabetes | No |
| Blood Pressure | No |
| Complexion | Fair |
| Diet | Occasionally Non-Veg |
| Blood Group | B+ |
| Drink | No |
| Smoke | No |
Education / & Current Location
| Education | MS |
| Employed In | Private |
| Annual Income | |
| Occupation | Engineer (Mechanical) |
| Company Name | Hidden for Privacy |
| Other Edu/Course | |
| Current Country | Others |
| Current State | Maharashtra |
| Current District | Ahmednagar |
| Current City | Ahilyanagar |
Religious / Social & Astro
| Caste | Maratha |
| Sub-Caste | 96 Kuli |
| Date Of Birth | 18 March 1996 |
| Time Of Birth | 1.03 Am |
| Place Of Birth | Ahemadnagar |
| Mangal | Yes |
| Devak | |
| Gothra | |
| Rashi | Kumbha (Aquarious) |
| Naadi | |
| Nakshatra | |
| Gan | |
Family Details
| Father Alive ? | Alive |
| Father Occupation | Ex-servicemen, Businessman |
| Mother Alive ? | Alive |
| Mother Occupation | HouseWife |
| Brothers | 1 |
| Brothers Married | Not Applicable |
| Sisters | 0 |
| Sisters Married | Not Applicable |
| Native Place | Ahmednagar |
| Address | Hidden for Privacy |
| Country | India |
| State | Maharashtra |
| District | Ahmednagar |
| City | Ahilyanagar |
Relatives and Property
| Relatives | Gerange, Yeole, Adhav, Kotkar |
| Property | 2 Acre Agriculture Land, 2 Industrial plot, 2 Residential plot in MIDC Ahilyanagar, one Flat in Gajanan colony. |
Partner Expectations
Education: Graduate, Post Graduate in
Engineering or Medical . IT ELECTRICAL. AUTOMATION MS.
Complexion: Fair.
Height: 5.5 - 5.9
Religion: Hindu
Caste: Maratha, Kunbi, 96k Maratha.
| Age | 25 to 29 |
| Height | 5ft 4in and above |
Maratha Vadhu Var Ahmednagar Maratha Matrimony