Profile - Shinde - Maratha Vadhu Var
Shinde
ID - 2062
About
Hi I AM Mahesh Shinde
Looking for an self dependent bride who is working currently. Should be self confident with positive attitude towards life goals
Basic Details
| Name | Shinde |
| Created By | Self |
| Marital Status | Unmarried |
| Body Type | Average |
| Height | 5ft 7in |
| Weight | 68 kg |
| Handicapped | |
| Diabetes | No |
| Blood Pressure | No |
| Complexion | Wheatish |
| Diet | Non-Veg |
| Blood Group | B+ |
| Drink | No |
| Smoke | No |
Education / & Current Location
| Education | B.E |
| Employed In | Private |
| Annual Income | Rs.3,00,001 - 4,00,000 |
| Occupation | Software Consultant |
| Company Name | Hidden for Privacy |
| Other Edu/Course | |
| Current Country | India |
| Current State | Maharashtra |
| Current District | Thane |
| Current City | Navi Mumbai |
Religious / Social & Astro
| Caste | Maratha |
| Sub-Caste | 96 kuli hindu m |
| Date Of Birth | 5 April 1991 |
| Time Of Birth | 7:45AM |
| Place Of Birth | Satara |
| Mangal | No |
| Devak | kada |
| Gothra | |
| Rashi | Vrischika (Scorpio) |
| Naadi | Aadhar Nadi |
| Nakshatra | |
| Gan | Rakshas Ga |
Family Details
| Father Alive ? | Alive |
| Father Occupation | Private Service |
| Mother Alive ? | Alive |
| Mother Occupation | House wife |
| Brothers | 0 |
| Brothers Married | Not Applicable |
| Sisters | 1 |
| Sisters Married | One married Sister |
| Native Place | Gaon Asangaon Tal Ko |
| Address | Hidden for Privacy |
| Country | India |
| State | Maharashtra |
| District | Satara |
| City | Asangaon |
Relatives and Property
| Relatives | Dhumal(Sonake),Bhoite(Hingangaon),Vikhle(Ahirekar),Chavan(Dahigaon),Gharge(Suravadi),Bhoite(Wagholi) |
| Property | Currently have our own house in Navi Mumbai and native place as well. Also we do |
Partner Expectations
Looking for an self dependent bride who is working currently. Should be self confident with positive attitude towards life goals.
| Age | 0 to 0 |
| Height | 5ft 2in and above |
Maratha Vadhu Var Satara Maratha Matrimony