Profile - Shengule - Maratha Vadhu Var
Shengule
ID - 2158
About
Hi I am Shengule my birth year is 1996 and currently I am living in Aurangabad
Basic Details
| Name | Shengule |
| Created By | Self |
| Marital Status | Unmarried |
| Body Type | Average |
| Height | 4ft 10in |
| Weight | 41 kg |
| Handicapped | |
| Diabetes | No |
| Blood Pressure | No |
| Complexion | Fair |
| Diet | Veg |
| Blood Group | B+ |
| Drink | No |
| Smoke | No |
Education / & Current Location
| Education | Other |
| Employed In | Private |
| Annual Income | |
| Occupation | Teacher |
| Company Name | Hidden for Privacy |
| Other Edu/Course | Master Of Physiotherapy (Pediatric) |
| Current Country | India |
| Current State | Maharashtra |
| Current District | Aurangabad |
| Current City | Aurangabad |
Religious / Social & Astro
| Caste | Maratha |
| Sub-Caste | 96 Kuli |
| Date Of Birth | 20 September 1996 |
| Time Of Birth | 11.00 AM |
| Place Of Birth | Aurangabad |
| Mangal | No |
| Devak | Palkati |
| Gothra | |
| Rashi | Does not matter |
| Naadi | |
| Nakshatra | |
| Gan | |
Family Details
| Father Alive ? | Alive |
| Father Occupation | Deputy Manager At Adcc Bank |
| Mother Alive ? | Alive |
| Mother Occupation | HouseWife |
| Brothers | 0 |
| Brothers Married | Not Applicable |
| Sisters | 1 |
| Sisters Married | Not Applicable |
| Native Place | Aurangabad |
| Address | Hidden for Privacy |
| Country | India |
| State | Maharashtra |
| District | Aurangabad |
| City | Aurangabad |
Relatives and Property
| Relatives | Muley, Shisode , Wagh, Gaware, Kute , Kharad, Agale, Kale, Murmude, Dhake, Shelke, Choudhari, Awaare |
| Property | Row House, Agricultural Land Etc |
Partner Expectations
Preferred City - Pune , Mumbai, Nashik , Aurangabad
Expected Caste - Maratha
Other Expectation - Private Service , Goverment Service , Businessmen
| Age | 25 to 29 |
| Height | 5ft 10in and above |
Maratha Vadhu Var Aurangabad Maratha Matrimony