Profile - Kalyan - Maratha Vadhu Var
Kalyan
ID - 26002
About
Hi I am Kalyan my birth year is 1995 and currently I am living in Nanded
Basic Details
| Name | Kalyan |
| Created By | Parents |
| Marital Status | Unmarried |
| Body Type | Slim |
| Height | 6ft 2in |
| Weight | 68 kg |
| Handicapped | |
| Diabetes | No |
| Blood Pressure | No |
| Complexion | Fair |
| Diet | NA |
| Blood Group | |
| Drink | No |
| Smoke | No |
Education / & Current Location
| Education | B.E |
| Employed In | Private |
| Annual Income | Rs.10,00,000 - 15,00,000 |
| Occupation | Engineer |
| Company Name | Hidden for Privacy |
| Other Edu/Course | |
| Current Country | India |
| Current State | Maharashtra |
| Current District | Nanded |
| Current City | Nanded |
Religious / Social & Astro
| Caste | Maratha |
| Sub-Caste | 96 Kuli |
| Date Of Birth | 9 May 1995 |
| Time Of Birth | 5.49 Pm |
| Place Of Birth | Bodhan |
| Mangal | No |
| Devak | Shemdad |
| Gothra | Kasyap |
| Rashi | Karka (Cancer) |
| Naadi | Madhya |
| Nakshatra | Anuradha |
| Gan | Devgan |
Family Details
| Father Alive ? | Alive |
| Father Occupation | Vyapar, sheti, contactar |
| Mother Alive ? | Alive |
| Mother Occupation | HouseWife |
| Brothers | 1 |
| Brothers Married | Not Applicable |
| Sisters | 1 |
| Sisters Married | One married Sister |
| Native Place | Naigaon Nanded |
| Address | Hidden for Privacy |
| Country | India |
| State | Maharashtra |
| District | Nanded |
| City | Nanded |
Relatives and Property
| Relatives | Shinde, Pawar, Jadhav |
| Property | |
Partner Expectations
Bsc,Msc,
| Age | 25 to 30 |
| Height | 5ft 5in and above |
Maratha Vadhu Var Nanded Maratha Matrimony