Profile - Kadam - Maratha Vadhu Var
Kadam
ID - 25025
About
Hi I am Kadam my birth year is 1995 and currently I am living in Pune
Basic Details
| Name | Kadam |
| Created By | Brother |
| Marital Status | Unmarried |
| Body Type | Average |
| Height | 5ft 5in |
| Weight | 65 kg |
| Handicapped | |
| Diabetes | |
| Blood Pressure | |
| Complexion | Fair |
| Diet | Occasionally Non-Veg |
| Blood Group | A+ |
| Drink | |
| Smoke | |
Education / & Current Location
| Education | B.E |
| Employed In | Private |
| Annual Income | Rs.5,00,001 - 7,50,000 |
| Occupation | Civil Engineer |
| Company Name | Hidden for Privacy |
| Other Edu/Course | C-DAC Hydrabad. |
| Current Country | India |
| Current State | Maharashtra |
| Current District | Pune |
| Current City | Ahmedpur |
Religious / Social & Astro
| Caste | Maratha |
| Sub-Caste | 96 Kuli |
| Date Of Birth | 19 February 1995 |
| Time Of Birth | 9.40 PM |
| Place Of Birth | Latur |
| Mangal | No |
| Devak | |
| Gothra | |
| Rashi | Kanya (Virgo) |
| Naadi | Adyan |
| Nakshatra | Rast |
| Gan | Rakshas |
Family Details
| Father Alive ? | Alive |
| Father Occupation | Farmer |
| Mother Alive ? | Alive |
| Mother Occupation | Housewife |
| Brothers | 1 |
| Brothers Married | One married brother |
| Sisters | 1 |
| Sisters Married | One married Sister |
| Native Place | Tambat Sangvi |
| Address | Hidden for Privacy |
| Country | India |
| State | Maharashtra |
| District | Latur |
| City | Ahmedpur |
Relatives and Property
| Relatives | Shinde, Jadhav, More, Gaikwad, Deshmukh, |
| Property | Joint Family.. |
Partner Expectations
Engineer
| Age | 20 to 30 |
| Height | 5ft 5in and above |
Maratha Vadhu Var Latur Maratha Matrimony