Profile - Barkund - Maratha Vadhu Var
Barkund
ID - 2162
About
Hi I am Barkund my birth year is 1989 and currently I am living in Pune
Basic Details
| Name | Barkund |
| Created By | Self |
| Marital Status | Unmarried |
| Body Type | Average |
| Height | 5ft 3in |
| Weight | 57 kg |
| Handicapped | |
| Diabetes | No |
| Blood Pressure | No |
| Complexion | Fair |
| Diet | Veg |
| Blood Group | B+ |
| Drink | No |
| Smoke | No |
Education / & Current Location
| Education | BHMS |
| Employed In | Private |
| Annual Income | |
| Occupation | NA |
| Company Name | Hidden for Privacy |
| Other Edu/Course | BHMS (Homeopathy Doctor) |
| Current Country | India |
| Current State | Maharashtra |
| Current District | Pune |
| Current City | Pune |
Religious / Social & Astro
| Caste | Maratha |
| Sub-Caste | 96 Kuli |
| Date Of Birth | 16 October 1989 |
| Time Of Birth | 1.40 AM |
| Place Of Birth | Pune |
| Mangal | No |
| Devak | Dhar |
| Gothra | |
| Rashi | Does not matter |
| Naadi | |
| Nakshatra | |
| Gan | |
Family Details
| Father Alive ? | Alive |
| Father Occupation | Farmer |
| Mother Alive ? | NotAlive |
| Mother Occupation | HouseWife |
| Brothers | 0 |
| Brothers Married | Not Applicable |
| Sisters | 1 |
| Sisters Married | Not Applicable |
| Native Place | Solapur |
| Address | Hidden for Privacy |
| Country | India |
| State | Maharashtra |
| District | Pune |
| City | Punre |
Relatives and Property
| Relatives | Barde, Tate, Yewle, Galande, Sarde, Gavhane |
| Property | |
Partner Expectations
Other Expectation - Doctor, Engineer, Bca, Mca, Mba, Bfarmacy, Any Science Field
| Age | 30 to 35 |
| Height | 5ft 7in and above |
Maratha Vadhu Var Pune Maratha Matrimony