Profile - Kadam - Maratha Vadhu Var
Kadam
ID - 12539
About
Hi I am Kadam my birth year is 1995 and currently I am living in Beed
Basic Details
| Name | Kadam |
| Created By | Parents |
| Marital Status | Unmarried |
| Body Type | Slim |
| Height | 5ft 2in |
| Weight | 43 kg |
| Handicapped | |
| Diabetes | |
| Blood Pressure | |
| Complexion | Fair |
| Diet | Occasionally Non-Veg |
| Blood Group | B+ |
| Drink | |
| Smoke | |
Education / & Current Location
| Education | BAMS |
| Employed In | Private |
| Annual Income | |
| Occupation | Doctor |
| Company Name | Hidden for Privacy |
| Other Edu/Course | |
| Current Country | India |
| Current State | Maharashtra |
| Current District | Beed |
| Current City | Kaij |
Religious / Social & Astro
| Caste | Maratha |
| Sub-Caste | 96kuli |
| Date Of Birth | 5 July 1995 |
| Time Of Birth | 11.11pm |
| Place Of Birth | Kaij |
| Mangal | No |
| Devak | Kadamb vriksh |
| Gothra | Bhardwaj |
| Rashi | Kanya (Virgo) |
| Naadi | Aadya |
| Nakshatra | Hasta(3) |
| Gan | Devgan |
Family Details
| Father Alive ? | Alive |
| Father Occupation | Retired Office superintendent |
| Mother Alive ? | Alive |
| Mother Occupation | Housewife |
| Brothers | 1 |
| Brothers Married | One married brother |
| Sisters | 0 |
| Sisters Married | Not Applicable |
| Native Place | Kaij |
| Address | Hidden for Privacy |
| Country | India |
| State | Maharashtra |
| District | Beed |
| City | Kaij |
Relatives and Property
| Relatives | Shinde, Pawar, Bhosale, Shelke,Ingale, Mote, Yeole, Dambare, Mule,Humbe,Khandare,Deshmukh. |
| Property | |
Partner Expectations
Class one officer , Doctor, Engineer
| Age | 29 to 33 |
| Height | 5ft 2in and above |
Maratha Vadhu Var Beed Maratha Matrimony