Profile - Kadam - Maratha Vadhu Var
Kadam
ID - 2075
About
I want a girl who take care of me and my parents
Basic Details
| Name | Kadam |
| Created By | Brother |
| Marital Status | Unmarried |
| Body Type | Average |
| Height | 5ft 8in |
| Weight | 71 kg |
| Handicapped | |
| Diabetes | No |
| Blood Pressure | No |
| Complexion | Fair |
| Diet | Occasionally Non-Veg |
| Blood Group | AB+ |
| Drink | No |
| Smoke | No |
Education / & Current Location
| Education | B.A |
| Employed In | Private |
| Annual Income | Rs.1,00,001 - 2,00,000 |
| Occupation | Other |
| Company Name | Hidden for Privacy |
| Other Edu/Course | |
| Current Country | India |
| Current State | Maharashtra |
| Current District | Pune |
| Current City | Baramati |
Religious / Social & Astro
| Caste | Maratha |
| Sub-Caste | 96 kuli maratha |
| Date Of Birth | 19 February 1985 |
| Time Of Birth | 5:45am |
| Place Of Birth | Mumbai |
| Mangal | No |
| Devak | Klmb |
| Gothra | |
| Rashi | Makar (Capricorn) |
| Naadi | Madhy |
| Nakshatra | |
| Gan | Rakshs |
Family Details
Nuclear
| Father Alive ? | Alive |
| Father Occupation | Retired |
| Mother Alive ? | Alive |
| Mother Occupation | House wife |
| Brothers | 2 |
| Brothers Married | Two married brother |
| Sisters | 1 |
| Sisters Married | One married Sister |
| Native Place | Satara |
| Address | Hidden for Privacy |
| Country | India |
| State | Maharashtra |
| District | Satara |
| City | Koregoan |
Relatives and Property
| Relatives | Mane , zanjurne,nikam,deshmukh,bhosle , katkar,jadhv |
| Property | 6 Acer farm,1200 sq.ft own house,tow wheeler |
Partner Expectations
No
| Age | 28 to 30 |
| Height | 5ft 2in and above |
Maratha Vadhu Var Satara Maratha Matrimony