Profile - Ghadge - Maratha Vadhu Var
Ghadge
ID - 1992
About
My name is Vishal and I am currently Self Employed 7 ekre bagayti farm. I belong to a Middle Class, Nuclear Family. I have completed my Diploma and Recently shifted from mumbai in which 1 BHK flat on rented(10k/Month) ,
Self owned house in kalambi,
Basic Details
| Name | Ghadge |
| Created By | Sister |
| Marital Status | Unmarried |
| Body Type | Average |
| Height | 5ft 10in |
| Weight | 60 kg |
| Handicapped | |
| Diabetes | No |
| Blood Pressure | No |
| Complexion | Fair |
| Diet | Non-Veg |
| Blood Group | O+ |
| Drink | No |
| Smoke | No |
Education / & Current Location
| Education | Diploma |
| Employed In | Others |
| Annual Income | Rs.3,00,001 - 4,00,000 |
| Occupation | Self-employed Person |
| Company Name | Hidden for Privacy |
| Other Edu/Course | |
| Current Country | India |
| Current State | Maharashtra |
| Current District | Satara |
| Current City | Kalambi |
Religious / Social & Astro
| Caste | Maratha |
| Sub-Caste | 96 kuli |
| Date Of Birth | 25 December 1991 |
| Time Of Birth | 05:05AM |
| Place Of Birth | Sangli |
| Mangal | No |
| Devak | Suryaful |
| Gothra | Kashyap |
| Rashi | Karka (Cancer) |
| Naadi | Antya |
| Nakshatra | Aslesha |
| Gan | Rakshas |
Family Details
My name is Vishal and I am currently Self Employed 7 ekre bagayti farm. I belong to a Middle Class, Nuclear Family. I have completed my Diploma and Re
| Father Alive ? | Alive |
| Father Occupation | Retired exserviceman |
| Mother Alive ? | Alive |
| Mother Occupation | Housewife |
| Brothers | 0 |
| Brothers Married | Not Applicable |
| Sisters | 1 |
| Sisters Married | One married Sister |
| Native Place | Kalambi |
| Address | Hidden for Privacy |
| Country | India |
| State | Maharashtra |
| District | Satara |
| City | Pusesavali |
Relatives and Property
| Relatives | Yadav, kadam, nikam, jadhav, deshmukh, shirke |
| Property | Flat in kalamboli navi mumbai rent 10-13k
8-9 acr bagayti land in kalambi |
Partner Expectations
| Age | 22 to 27 |
| Height | 5ft 4in and above |
Maratha Vadhu Var Satara Maratha Matrimony